Zdecydowana większość z nas podejmując decyzję o budowie domu, swoje poszukiwania idealnego domu rozpoczyna od przeglądania internetu i specjalistycznych stron internetowych zajmujących się sprzedażą tzw. gotowych projektów domów. Sposób postępowania jest jak najbardziej słuszny, lecz mało kto bierze pod uwagę otoczenie wokół przyszłego siedliska. Naturalnie budując dom na nowoczesnym osiedlu domów jednorodzinnych, wszystko powinno do siebie pasować i żadna nowoczesna architektura nie będzie razić. W przypadku budowy domy wolnostojącego wśród istniejących zabudowań powinniśmy starać się, oczywiście w miarę możliwości, wtopić w otoczenie. Rozpoczynając już budowę, kompletujemy dokumenty, zbieramy wyceny poszczególnych etapów i tak dochodzimy do wyceny dachu. Tym etapem i tematem: „Jak składy budowlane przygotowują wycenę dachu?” zajmiemy się w dzisiejszym artykule.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Jeśli chcesz znać szczegółową cenę za m2 dachówki (na którą składa się wiele czynników),
to skontaktuj się z nami osobiście,
a otrzymasz szczegółową wycenę.
Moda na zmianę wzorów i kolorów w przypadku pokryć dachowych zmienia się mniej więcej co 5-7 lat. O ile wzór z pewnej odległości przestaje się wyróżniać, tak kolor dachu widać z daleka. Zapewne większość osób podziwia jednolite, ceglaste dachy z południa Europy, które zachwycają swą jednolitością. Te południowe dachy i ich ułożenie wbrew pozorom nie są najpiękniejsze, a jakość wykonania często odbiega od jakości dachów z północy, lecz w całości i swej prostocie posiadają niesamowity urok.
U nas inwestorzy nie zastanawiają się przy wyborze bryły budynku swojego przyszłego domu nad kolorem dachu lub rodzajem tego pokrycia. Nie zwracamy uwagi na to, że jeżeli wybierzemy modny aktualnie dach, w pięknym antracytowym kolorze i płaską dachówkę, dodatkowo uzupełniając go szarą elewacją, a otoczenie naszej działki to domy z ceglastymi dachami, ewentualnie wiśniowymi, a na dodatek żółtymi elewacjami, to nasz dom niekoniecznie będzie dobrze wyglądał w takim towarzystwie. Być może na samym początku zrobimy efekt WOW, lecz jak tylko moda na daną kolorystykę minie, to nasz dom nadal będzie się wyróżniał, ale czy będzie pasował do otoczenia?
Bardzo ważnym aspektem przy wyborze projektu jest także zwrócenie uwagi na prostotę, funkcjonalność i ułożenie dachu względem kierunków świata. Generalnie im prostszy dach, tym będzie on tańszy i trwalszy. Awaryjność na dachu pojawiają się w miejscach załamań połaci, koszów rynnowych (znajdujących się przy każdej jaskółce), kominów. Wszelkie obróbki blacharskie, które służą do zbierania wody po 20, 25 latach niestety nadają się do wymiany. Jeżeli maksymalnie je ograniczymy, to automatycznie przedłużamy żywotność naszego dachu i unikniemy konieczności napraw.
Jeśli myślimy o fotowoltaice i montażu paneli na swoim dachu, to koniecznie należy zwrócić uwagę na orientację połaci względem stron świata. Przyjmuje się, że największy uzysk energii w naszej szerokości geograficznej jest z paneli zorientowanych na południe. Z naszych obserwacji możemy stwierdzić, że odchylenie, bardzo niewielkie, od południa w kierunku zachodnim będzie dobrym posunięciem. Mówimy tutaj dosłownie o kilku stopniach. W miesiącach zimowych uzysk z instalacji jest i tak niewielki, za to od maja do sierpnia, a nawet jeszcze września dzień jest na tyle długi, że mamy możliwość kontynuować produkcję prądu nawet w godzinach popołudniowych.
Ten przydługi wstęp to tak naprawdę rozgrzewka przed tym, co poruszymy w filmie opublikowanym na kanale. Najlepiej wszystkiego wysłuchać, ale troszkę zdradzimy, że w filmie opowiadamy o tym, jak składy takie jak nasz przygotowują wyceny pokrycia dachowego, zdradzamy, dlaczego nie przyjmujemy (!) zwrotów dachówek, a zwłaszcza ceramiki. I to dla dobra NASZYCH KLIENTÓW!! A także podpowiadamy, jak niwelować niewielkie różnice kolorystyczne układając materiał na dachu.
Zapraszamy na film!
Jeśli nurtuje cię coś dotyczącego Twojego obecnego lub przyszłego dachu , zapraszamy do kontaktu.
Kontakt